Dôvod, prečo by aj liberáli mali hlasovať

Autor: Peter Švec | 7.2.2015 o 0:41 | (upravené 7.2.2015 o 1:38) Karma článku: 5,08 | Prečítané:  732x

V čase, keď sa množia ťažkosti s vyučovaním matematiky s nespochybniteľnými pravidlami, chceme aj v delikátnej sexuálnej výchove zveriť náš dorast do rúk školského zariadenia. A ešte povinne! Akú to má logiku?!

Aj preto som v novembri 89 deň čo deň stál na námestí, aby sa z nášho spoločenského života čo možno najviac vytesnilo premnožené slovíčko „povinná“. Povinná Ruština, povinná vojenská základná služba, povinné zväzácke schôdzky, povinné prvomájové sprievody, povinný ateizmus,... povinné držanie huby. Aby jednoducho povinným už viac nebolo to, čo povinným byť pre normálny život nemusí.

Na debate o sexuálnej výchove ma dráždi slovo „povinná“. Objavuje sa to zatiaľ v zahmlenej podobe. Rezort školstva pripravuje a začína aplikovať niekoľko programov vyučovania sexuálneho správania. Niečo na túto tému sa už vo viacerých verziách prevalilo aj v médiách. A práve k tomu smeruje teraz tretia referendová otázka. Zaškrtnuté ÁNO znamená prevenciu do budúcna, že nám tu opäť raz nepribudne ďalšia „povinná“... Že o tom ako a kedy budú môcť rozhodovať rodičia s ich deťmi, nie štát, či riaditeľ školy.

Je všeobecne známe, že slovenské školstvo stráca svoj dych. Žiaľ! Aj úroveň znalostí takých exaktných predmetov, ako napríklad matematika,... u žiakov upadá. A v tejto situácii chce hlasnejšia časť liberálne orientovanej elity presadiť povinnú výchovu tak citlivej témy, ako je sexuálne správanie. V čase, keď sa množia ťažkosti s vyučovaním matematiky s nespochybniteľnými pravidlami, chceme aj v delikátnej sexuálnej výchove zveriť náš dorast do rúk školského zariadenia. A ešte povinne! Akú to má logiku?! Tu už nejde o ideologický spor. Lebo veď výber z viacerých možností je hlavnou črtou liberalizmu.

Namiesto toho, aby sme sa ako rodičia všetkou silou stavali proti prúdu času uhnaného výkonom, povinnosťami a vyhradzovali si čo najintenzívnejší čas pre naše ratolesti, chceme ich šupnúť do súkolia škôl. Do kolektívnej výchovy v téme, ktorá je pre svoj obsah nadmieru citlivá. Kde sa zaručene a vždy pohádame. Lebo každý z nás má inú predstavu o hĺbke detailov, ktoré by sa deti o sexe mali v ich veku dozvedieť. Ale hlavne, vedome sa oberáme o jedinečnú možnosť prebrať túto kapitolu na seba a citlivo pripraviť naše vlastné deti na vstup do úžasného sveta sexu. Ktorý, keď je správne podaný a v zrelom čase užívaný, je jedným z pilierov ich identity na celý život.

Vychádza mi to teda tak, že v jednej otázke sú organizátori referenda o poznanie slobodnejší, ako ich liberalizmom sa hrdiaci odporcovia. A ja chcem žiť v normálnej a rovnako tak slobodnej spoločnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý

Čo sa kachliar z Brdárky naučil od Siouxov.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.


Už ste čítali?